9 законів фізики, що не виконуються в голівудських фільмах

Загалом, голівудські виробники фільмів у житті дотримуються законів фізики – вони просто не мають вибору. Однак є декілька, які вони постійно порушують в своїх фільмах.

  1. Машини, що постійно вибухають. Не вибухають в звичайному житті машини так часто, просто не вибухають. Навіть якщо машина перевернулася і з неї потік бензин, шанси що він почне горіти – малий. До речі, підмічено що так яскраво, фантастично і часто машини в бойовиках почали вибухати лише з початком ери кольорового кіно – на ч/б плівках вогонь та вибухи зовсім не такі ефектні, тому їх і не робили.

  2. Звуки рухаються з швидкістю світла. На жаль, чи на щастя – звук блискавки або вулкана, що вибухає навдалині чути миттєво, хоча в реальному житті існують декількасекундні затримки між зображенням і звуком вже на відстані одного кілометра від місця.
  3. Радіоактивність – чіпляється. Що, не помічали? В бойовиках опромінена людина світиться в темряві та інфікує цією заразою інших.
  4. Від пострілів з короткоствольних рушниць і ударів кунг-фу жертви відлітають до протилежних стін. Згідно закону збереження імпульсу, ті хто стріляють/наносять удар повинні відлітати так само, але в протилежний бік.
  5. Легенди падіння. Авто в реальному житті не літають, а падають – навіть якщо дуже сильно розігнатися. Тому не повторюйте трюки з перестрибуванням з одного боку провалля на інший – розіб’єтесь.
  6. Уповільнені звуки. В кульмінаційний момент трюка, коли його демонструють в уповільненій формі, герої продовжують кричати звичайними голосами. Насправді, через уповільнення, навіть маленька дівчинка має звучати як Луї Армстронг або Том Вейтс.
  7. Снаряди вибухають виключно вертикально вгору. Для того щоб не зачепити нікого, окрім хіба що головного героя. В реальності, в радіусі десятків метрів нічого живого не залишається.
  8. Куля, що викресає іскри. Відносно новий трюк, щоб показати що куля не влучила в ціль. Правда в тому що більшість куль – з м’якого свинцю або іншого нетвердого металу – іскр не викресає.
  9. Це мій найулюбленішій прикол: звук чути у вакуумі! У фантастичних у всіх відношеннях фільмах герої перекрикуються в космосі, підказуючи, як діяти. В реальності космонавти притискують шолом до шолому, якщо відсутній інший зв’язок. Одним словом, звук – це коливання повітря, а в космосі вакуум, і звуку немає.
Перекладено звідси.