А департамент інформації і преси МЗС РФ – проти

Департамент інформації і преси МЗС Росії виступив із критикою в зв’язку з рішенням Конституційного Суду України про дублювання українською мовою фільмів іноземного виробництва.

“Це (рішення КС) виявилося черговим підтвердженням небажання української влади повністю і сумлінно виконувати свої міжнародні зобов’язання”, – йдеться у коментарі ДІП МЗС РФ.

 

“Турбує і загальна ситуація з виконанням Україною Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, – цитує слова департаменту “Інтерфакс-Україна”.

“Наприклад, ухвалені відповідно до Хартії рішення обласної і міської влади низки регіонів України про надання російській мові статусу регіональної визнані такими, що не відповідають Конституції країни, й опротестовані прокуратурою”, – додає ДІП.

Департамент “змушений констатувати, що Україна знову намагається проігнорувати міжнародні зобов’язання держав “утримуватися від дій, що позбавили би договір його об’єкту і мети, якщо вона (держава) підписала договір”.

Як відомо, рішенням КС, що було оприлюднено 24 грудня 2007 року, визначено, що іноземні фільми не підлягають поширенню і демонстрації в Україні, якщо вони не дубльовані, або не озвучені або не супроводжуються субтитрами державною мовою.

Крім того, центральний орган виконавчої влади в сфері кінематографії не може надавати суб’єктам кінематографії право на поширення і демонстрацію таких фільмів, а також видавати відповідне державне посвідчення.

Джерело: http://www.pravda.com.ua/news/2008/1/9/69496.htm