Американський режисер презентував стрічку про Помаранчеву Революцію

Безпосередній і простий американський погляд на українські проблеми. Стів Йорк – американський продюсер презентував документальну стрічку із простою назвою – „Помаранчева революція”. Оживити у пам’яті події усього дворічної давнини прийшов чи не увесь цвіт тодішніх подій. Як швидко усе забувається – резюмували із подивом політики та інші діячі, побачивши американське кіно.

Американський погляд на Помаранчеву Революцію. Від зникнення Гонгадзе, отруєння Ющенка через майдани та обличчя звичайних людей режисер Стів Йорк намагається зрозуміти причини перемоги Віктора Ющенка на виборах Президента. Збіг презентації фільма про Майдан помаранчевий з Майданом біло-блакитним Стів Йорк називає черговим розділом української історії. Але додає, зараз на головній площі Києва не відчуває того піднесення й емоцій.

Стів Йорк, режисер фільму:

„Я не претендую на роль журналіста чи аналітика, але на Майдані зараз я бачу зовсім інші обличчя. Взимку 2004-го було зовсім інакше. Люди були щиріші, як на мене. Я впевнений, що події Помаранчевої революції будуть осмислені не лише політиками, а й багатьма істориками. І можливо це допоможе Україні перегорнути черговУ сторінку протистоянь”.

Подивитися стрічку прийшли не лише журналісти, а й польові командири Майдану. Документальні кадри революції більшість із присутніх знає напам’ять і зустрічає знайомі кадри оплесками. А американський погляд дехто називає затягнутим і трохи наївним. Галина Гулий мерзла 2004-го у наметах і стояла під Секретаріатом. Каже, прийшла на показ фільму, щоб ще раз пережити ті буремні події.

Галина Гулій, учасниця подій 2004 року:

„Цей фільм показує події, які може не увійшли у ніякі хроніки. І я хочу ще раз пережити це, відчути. І порівняти чи зміг режисер пережити те, що я відчувала тоді”.

У першому варіанті фільм закінчувався американським хепі-ендом – святковою інавгурацією Віктора Ющенка. Коли восени 2006-го у Сполучених Штатах відбулася перша презентація стрічки, кінцівку зважаючи на події в Україні довелося змінити такими словами:

Віктор Ющенко призначив Віктора Януковича Прем’єром, а українські ЗМІ отримали цілковиту незалежність і тепер критикують їх обох.

Ніна Міщенко, Леонід Мосейчук, 5 канал, http://5tv.com.ua/newsline/182/0/39929/