Київ заслуговує на «Жовтень»!

Логотип кінотеатру Перформанс «Зіркова година кінотеатру «Жовтень»

У неділю 30 листопада о 13:00 біля центрального входу до Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36) відбудеться перформенс «Зіркова година кінотеатру «Жовтень». Громадянська мережа ОПОРА та Ідейна агенція “Join”, що є співорганізаторами дійства, ініціюють прийняття та оприлюднення офіційного документу, що заборонятиме продаж кінотеатру “Жовтень”.

Аналогічне рішення було прийнято рік тому щодо книжкового магазину “Знання” на Хрещатику.
Перед КМДА буде розміщена Алея слави, на якій відомі діячі культури, та кіномани зможуть залишити відбитки рук на пам’ятних плитах в підтримку кінотеатру.
Процедура продажу приміщення кінотеатру “Жовтень”, що заснований ще в 1931 році, розпочалася у серпні цього року після публікації в газеті “Хрещатик” новини про підготовку в КМДА відповідних документів щодо 19 кінотеатрів столиці. “Жовтень” став одним з претендентів на ліквідацію. Кінотеатр займає унікальну нішу у київському кінопрокаті та має свою віддану аудиторію. Це ледь не єдиний кінотеатр, котрий регулярно показує фестивальні стрічки. Саме тому можливий продаж “Жовтня” набув значного розголосу серед громадськості. Заступник міського голови В. Журавський заявив, що продажу не буде. Разом з тим, неодноразові спроби адміністрації кінотеатру та глядачів дізнатись про долю ініціативи місцевої влади щодо ліквідації закладу культури є безуспішними. На акцію запрошено українських кінорежисерів, акторів, художників, скульпторів, громадських діячів та глядачів кінотеатру. Усі охочі отримають можливість залишити відбиток власної руки на символічній «Зоряній алеї слави» в підтримку кінотеатру «Жовтень».
Ситуація навколо закладів культури в столиці залишається скрутною. Поступово зникають інституції, що працюють на аудиторію мислячих киян. Мережі книгарень, кінотеатрів, галерей, театрів відступають під натиском прагматичних інтересів бізнесу. Кінотеатр «Жовтень» протягом тривалого часу роботи заслужив право залишатися у кінематографічному просторі надання інтелектуальних послуг.

Київ заслуговує на «Жовтень»!