Нові стрічки – оцінюємо мовну політику прокатників

http://www.kinokolo.ua/news/2771

Отже, що ми маємо:

“Людина року”/Man of the Year (США, 2006, режисер Баррі Левінсон). Український дистриб’ютор: “Інт Вест Дистрибушн”. 40 копій у прокаті: 32 – з російським дубляжем, 8 – з українським двоголосним озвученням.

“Пилка 3″/Saw III (США, 2006, режисер: Даррен Лінн Босман). Український дистриб’ютор: “Геміні”. 12 копій у прокаті: 9 – з російським дубляжем, 3 – з українськими субтитрами.

“Аґент 117” (“ОСС 117: Каїр, шпигунське гніздо”)/OSS 117: Le Caire nid d’espions (Франція, 2006, режисер Мішель Азанавічус). Український дистриб’ютор: “Сінергія”. 13 копій у прокаті: 10 – з російським дубляжем, 3 – з українськими субтитрами. 

“Жорстокі люди”/Fierce People (США – Канада, 2005, режисер Ґріффін Данн). Український дистриб’ютор: “Фабрика кино”. 4 копії у прокаті: 3 – з російським дубляжем, 1 – з українськими субтитрами.

“Айсберґ”/L’Iceberg (Бельгія, 2005, режисери Фіона Ґордон, Домінік Абель, Брюно Ромі). Український дистриб’ютор: “Артхаус трафік”. 1 копія у прокаті – з російськими субтитрами.

“Флеш.ка”/”Флэш.ка” (Росія, 2006, режисер Ґєорґій Шенґєлія). Український дистриб’ютор: Українська DVD-компанія.

Тепер оцінки:

Компанії “Інт Вест Дистрибушн” ставимо пів плюса. Вона спромоглася зробити дубляж фільму українською мовою (8 з 40 копій). Небагато, але щось є. З іншого боку – йдеться не про повноцінний дубляж, а про “двоголосне озвучення”. Що це таке, сходимо, подивимось. “ІнтВест…” зареєстрована в Києві і має певний стосунок до каналу “Інтер” – саме ця компанія зняла “Аврору”.

Компанії “Геміні” ставимо мінус. “Геміні” також зареєстрована в Україні, але можна припустити, що вона є дочірньою компанією російської компанії. (http://www.geminifilm.com.ua (укр), http://www.geminifilm.ru/ (рос.)). Компанія не стала утруднювати собі життя і взяла копії з Росії, для 3 додала українські субтитри.

“Сінергія” – мінус. (http://www.cinergia.com.ua/)

“Фабрика кино” – мінус. (http://www.fabrika-kino.com.ua)

Інші дві компанії (“Артхаус трафік”, “Українська DVD-компанія”) поки не розглядаємо. “Артхаус трафік” займається нестандартним кіно, а даних по копіях Флешки, яку випускає “Українська DVD-компанія” тут не наведено.

Отже, пропонуємо компанії з мінусом занести в чорний список 🙂 А до компанії з пів плюсом придивитись і видати заохочувальний приз у вигляді касових зборів для копій з українським перекладом. Ще б знати, де і коли їх будуть показувати…

Ігорко і Адмін