Щороку українська кіноіндустрія втрачає 2 мільйони доларів через те, що голівудські фільми озвучуються в РФ – Богдан БАТРУХ

Щороку українська кіноіндустрія втрачає 2 мільйони доларів США через те, що голлівудські фільми озвучуються в РФ, вважає директор дистриб’юторської компанії „B&H Film Distribution” Богдан БАТРУХ.
„Щороку в Україні озвучується і виходить у театральний кінопрокат близько 120 найкращих фільмів західної кіноіндустрії. Дублювання (повноцінне озвучення) одного такого фільму коштує близько 40–50 тисяч доларів, – повідомив Богдан БАТРУХ в коментарі для сайту „Кіно-Переклад”. Загалом дублювання 120-ти фільмів коштує 2 мільйони доларів. За словами Богдана БАТРУХА, ці гроші проходять повз українську кіноіндустрію зокрема і українську економіку загалом. „Ці кошти могли б отримати актори, перекладачі, інженери, студії тощо, які знаходяться в Україні, а не в Росії”, – зазначив Богдан БАТРУХ. – Це значно б сприяло розвитку української кіноіндустрії”.

Довідка „Кіно-Перекладу”

16 січня 2006 року Кабінет міністрів видав Постанову №20, яка передбачала, що 20 відсотків фільмокопій прокатного фільму мають озвучуватися українською мовою.
17 жовтня 2006 року Апеляційний суд міста Києва своїм рішенням відмінив цю постанову. Кабмін в останній момент забрав касаційну скаргу на це рішення.
Апеляційну скаргу на Постанову Кабміну №20 подавала Асоціація сприяння розвитку кінематографу в Україні від імені Товариства сліпих Дніпропетровської області. У жовтні 2006 року представник Асоціації Тетяна Смирнова повідомила, що вартість дублювання однієї стрічки в Україні – 50 тисяч доларів, за її словами – є невигідною для дистриб’юторів.
За даними „Кіно-Перекладу”, більшість українських дистриб’юторів (власників прав на показ фільму на території країни) мають російське походження і майже не озвучують фільми в Україні. Вони завозять в Україну фільмокопії, озвучені в Росії і ідентичні копіям, призначеним для російського кінопрокату.
Об’єм ринку кінопрокату в Україні склав у 2005 році приблизно 35 мільйонів доларів, з яких половина дісталася дистриб’юторам, а половинам – кінотеатрам. Очікується, що у 2006 році об‘єм ринку зросте до 45–50 мільйонів доларів.
Один голлівудський блокбастер збирає в Україні в середньому 1–1,5 мільйона доларів.

kino-pereklad.org.ua