У Києві стартував Міжнародний кінофорум

Кінопрем’єри, зйомки фільмів, премії найкращим акторам та режисерам… Усим цим будуть сповнені три наступні дні у Києві. Тут стартував Міжнародний кінофорум.

Кіно від попкорну до найдорожчого обладнання. Навчити робити фільми прибутковими та якісними організатори кінофоруму намагаються вже вчетверте. Цього року свої можливості демонструють 120 компаній із восьми країн світу.

Андрій Різоль, організатор Міжнародного Кінофоруму:

“Вже коли ми провели другий кінофорум, мені почали писати і дякувати кінокомпанії, які знайшли собі тут партнерів закордонних, або російські компанії, які знайшли коопродюсерів тут. Таких прикладів я нарахував зпівсотні”.

Зробити процес кіновиробництва рентабельним – мета, яка об’єднує учасників кінофоруму. Адже на фінансову підтримку держави вже не сподіваються навіть найнаївніші і наймолодші режисери.

Олексій Хорошко, режисер:

“Нехай держава вирішує загальні питання, як наприклад дублювання фільмів українською, відміни ПДВ, якого в Росії, наприклад, немає, бо це здебільшого не товар а послуга. Я б ще запропонував, якщо український фільм і з українськими акторами, то хочаб не грошову підтримку давати, а якісь пільги податкові”.

Податок на додану вартість для українських фільмів таки спробують скасувати. Зараз Мінкульт готує відповідні пропозиції для нового Податкового кодексу. А ще працюють над тим, щоб те неоподатковане кіно змогли побачити у найглухіших провінціях і розробляють програму розвитку кінематографу до 2015 року.

Ганна Чміль, голова Держслужби кінематографії України:

“В цьому проекті закону буде ангажовано кілька програм. Ну, зокрема стосовно відеопроекційної апаратури, щоб організувати кінопокази на селі. З іншого боку ця програма передбачає цілий блок заходів з відновлення фільмофонду.Зокрема тих вихідних кіноматеріалів, які зберігаюься в Москві”.

Майстеркласи, а також допрем’єрні покази, серед яких номінований на Оскар українсько-російський фільм “Корольов” та нова стрічка “Інді” від режисера “Помаранчевого неба”. Також в межах кінофоруму відзначатимуть найвидатніших акторів, режисерів та найкращі фільми року. Серед головних претендентів на премію називають режисерку фільму “Аврора” Оксану Байрак та актрису Аду Роговцеву.

Ірина Швайка, Євген Охрименко, 5 канал, http://5tv.com.ua/newsline/182/0/40135/