Європейське кіно змагається за глядачів y країнах ЄС

Європейці стали частіше ходити в кіно, такі результати дослідження проведеного напередодні вручення в Голівуді премії «Оскар» Європейською установою, що контролює ситуацію на відео- та аудіоринку. Загалом оприлюднені дані вказують на зростання відвідувань кінотеатрів у країнах ЄС на 4% у 206 році.

Статистику збирали в рамках дослідження впливів відео та DVD продукції на кіно ринок. Так, виявилось, що у 2006 році найбільш значний інтерес до походів у кіно продемонстрували жителі держав Прибалтики, а також Німеччина та Франція, що активізували національне кіновиробництво. Спад інтересу до перегляду кіно поза домом відзначено в Румунії, на 2006 рік країні-кандидаті, а також в Іспанії та Великобританії.

Франція вперше за довгі роки бума американського кіно відзначила зростання глядацької уваги до продукції національних режисерів. Вперше з 1984 року половина білетів на сеанси у французьких кінотеатрах було продано на французькі фільми. А військова драма «Туземці», що розказує історію північноафриканських солдат, що воювали проти фашистів на стороні Франції, номінована на премію «Оскар» як найкращий іноземний фільм. До цього вона стала лауреатом Канського кінофестивалю за найкращу колективну чоловічу роль.

Схожа ситуація в Німеччині, де три перші позиції у десятці найбільш касових фільмів займають продукти німецьких режисерів. Ба навіть трохи краща, оскільки саме німецький фільм «Життя інших» (Das Leben der Anderen) режисера Флоріана Хенкеля фон Доннерсмарка відзначено цією престижною голлівудською премією як найкращий неангломовний фільм року.

Стрічку, яка вже отримала низку європейських відзнак, у кінотеатрах Німеччини подивилися більше одного мільйона семисот тисяч шанувальників кіномистецтва. Фільм оповідає історію агента східнонімецької таємної служби «Штазі», який отримавши завдання стежити за дисидентами, починає сумніватися у соціалістичній системі, на благо якої пропрацював все життя. Дія розгортається в останні роки існування НДР.

Найкращим англомовним фільмом 2006 року визнано стрічку режисера Мартіна Скорцезе «Відступники». Саме за цей фільм Скорцезе отримав також «Оскара» як найкращий режисер року. Найкращими акторами журі визнало Фореста Уїтакера, який зіграв африканського диктатора у фільмі «Останній король Шотландії» та Хелен Міррен, яка зображала Єлизавету ІІ у фільмі «Королева».

Джерела: «Євроньюз», Майдан.org.ua