Ющенко доручив Тимошенко відіграти роль в українському кіно

Президент України направив Прем’єр-міністру лист, у якому зобов’язав уряд вирішити низку проблем національної кінематографії. Зокрема, збільшити фінансування виробництва українського кіно, звільнити показ укрфільмів від ПДВ та забезпечити дублювання іноземних фільмів українською.

У листі до Прем’єр-міністра Глава держави вказує на те, що у національному кінематографі залишаються невирішеними проблеми, що стримують розвиток як галузі в цілому, так і функціонування української мови в кінопоказі.

Серед основних проблем Глава держави відзначає вкрай низький відсоток національних фільмів в інформаційному просторі. Основною причиною цього Президент називає недостатню бюджетну фінансову підтримку.

Віктор Ющенко занепокоєний відсутністю протекціонізму під час виробництва та розповсюдження українських фільмів. Більше того, Глава держави вказує на недоступність національних фільмів українському глядачеві в районних центрах і сільській місцевості через нестачу кінозалів, невідповідність наявної матеріально-технічної бази сучасним потребам кіновиробництва і кінопоказу.

У своєму листі Глава держави ставить перед урядом завдання збільшити втричі фінансування потреб національного кіновиробництва в поточному році для зростання національної кінопродукції в інформаційному просторі.

Також Президент вимагає прискорити вирішення проблем, пов’язаних із дублюванням, озвученням, субтитруванням та тиражуванням фільмокопій, у тому числі за рахунок частини бюджетного фінансування, та оснащення студії з озвучення національних фільмів у цифровому форматі Долбі, створити технологічний циклу з обробки кіноплівки, тиражування фільмокопій та переведення їх на інші носії.

Крім того, Віктор Ющенко доручив кабміну звільнити від податку на додану вартість квитка національного фільму та іноземного, дубльованого українською мовою в кінотеатрах.

Витрати на дубляж на високохудожніх,експериментальних фільмів іноземного виробництва (у тому числі артхаузне кіно), демонстрація яких здійснюється у кількох фільмокопіях, має відшкодувати уряд з державного бюджету.

«Також Президент України просить забезпечити безумовне виконання рішення Конституційного Суду щодо розповсюдження іноземних фільмів, створення належних умов для організації дублювання, озвучення та субтитрування фільмів державною мовою», йдеться у повдіомленні.

Джерело

Новинар

Доречно

Телекритика: Президент вимагає від уряду забезпечити сприятливі умови для українського кінодубляжу

Офіційно

Президент України: Уряд має забезпечити безумовне виконання рішення КС щодо розповсюдження іноземних фільмів, створення належних умов для організації дублювання, озвучення та субтитрування фільмів державною мовою