Український „Інцидент” на міжнародному фестивалі коротких ігрових фільмів у Брно

У моравському місті Брно відкрився 48-ий міжнародний фестиваль коротких ігрових фільмів «Брненська 16-ка». Україну на престижному перегляді представляє стрічка Мирослава Слабошпицького «Інцидент».У фестивалі беруть участь фільми з понад 20 країн Європи та Америки. Головний інтерес до Брно сьогодні насамперед має молодь, тому що фестиваль демонструє творчі експерименти, він є місцем показу акторських, режисерських і технічних новацій.Потрапити на кінофестиваль до Брно непросто. Як зазначають самі організатори, зокрема Центр культури в Брно, потрібно хоча б на півкроку іти попереду того процесу, який називається кіномистецтвом. Це вже 48-й кінофестиваль у моравський столиці, але як і на початку, він представляє конкурс вибраних некомерційний ігрових фільмів. Починався він як конкурс аматорських стрічок, але наприкінці 80-их років минулого століття фестиваль прийняв творчість авторів відеофільмів, а також дозволив студентам і незалежним професіоналам брати участь у конкурсі.

Чому кінофестиваль називається «Брненська 16-ка»? Член програмного відділу фестивалю Яна Андрашкова розповідає, що фестиваль взяв назву від свого технічного принципу: фільми можуть бути зроблені лише на
16-міліметровій стрічці.

У конкурсній програмі фестивалю у Брно бере участь 260 стрічок, є між ними стрічка українського режисера Мирослава Слабошпицького «Інцидент». Український фільм розповідає про незвичну долю літнього чоловіка-лісника, який чекає в гості доньку. Донька їде до батька, щоб представити нареченого, але до зустрічі не доходить.

Переможців міжнародне журі виголосить на урочистому закритті фестивалю в Брно цієї суботи.

Оксана Пеленська
Прага, 19 жовтня 2007
http://www.radiosvoboda.org/article/2007/10/5E7E4A27-4FFA-4751-84DD-A826260B2823.html