Спростування статті у „ДТ” щодо касових зборів

Кінотеатр. Зображення з архіву У статті „Warner Brothers не представляє” , вміщеній у „Дзеркалі тижня” № 7 (686), її автор Олег Вергеліс з посиланням на кінобізнесмена Олександра Ткаченка повідомив наступне:

„лише за останній місяць відвідування українських кінотеатрів, порівняно з аналогічним періодом минулого року, впало на 50—60%. Причини: і нинішня екстремально-дубляжна мовна політика, і скромний асортимент кінопродукту”.

Подивимося, наскільки відповідає дійсності ця інформація. У таблиці наведено суми касових зборів у кінотеатрах України за січень-лютий 2007 року. Як бачимо, ні в січні, ні в лютому поточного року не відбулося зниження касових зборів у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Навпаки, касові збори, а отже і відвідуваність кінотеатрів зросли.

Касові збори в кінотеатрах України від п’ятірки найбільш популярних фільмів (дол. США) за даними інтернет-сайту http://boxofficemojo.com/

Січень (4 вікенди) Лютий (3 вікенди)
2007 2 447 805 1 469 068
2008 5 097 436 1 797 053

Що стосується „скромного асортименту кінопродукту”, то тут пан Ткаченко, очевидно, знає, про що говорить. Бо він має стосунок до двох дистриб’юторських фірм: „Сінерґія” та „Кіноманія”, з вини яких було зірвано в Україні світові прем’єри художніх фільмів „Астерікс на олімпійських іграх” та „Я – легенда”. Ще 25 грудня минулого року Державна служба кінематографії повідомила дистриб’юторські компанії про те, що з першого січня 2008 року не видаватимуться прокатні посвідчення на фільми, які не будуть дубльовані, озвучені чи субтитровані українською мовою. При цьому озвучення або субтитрування повинно здійснюватись зі збереженням оригінального звукового супроводу. Відповідно до статті 12 Закону України „Про кінематографію” , дотримання встановлених Державною службою кінематографії стандартів, норм та правил є обов’язковим для суб’єктів кінематографії незалежно від форм власності. Знаючи, що фільмокопії стрічок „Астерікс на олімпійських іграх” та „Я – легенда” не відповідають вимогам Держкіно і не можуть бути допущені у прокат, обидві вищезгадані фірми не повідомили про це глядачів завчасно. Багато шанувальників кіно дізналися про скасування прем’єр фільмів, лише прийшовши до кінотеатрів на перегляд стрічок, а частині навіть довелося здавати до кас попередньо куплені квитки. Очевидно, що, при такому нецивілізованому ставленні до глядачів, у пана Ткаченка були підстави очікувати зниження відвідуваності кінотеатрів. Але, як ми бачимо, цього не сталося. Прогалина була частково заповнена продукцією інших дистриб’юторів і касові збори виявилися все одно вищими, ніж минулого року.

Громадська ініціатива „КІНО-ПЕРЕКЛАД” закликає представників кінобізнесу припинити вводити в оману громадськість поширенням через ЗМІ неправдивої та навмисно спотвореної інформації.

Активісти громадської ініціативи КІНО-ПЕРЕКЛАД