На Одеській кіностудії завершилися зйомки фільму «Двоє і війна»

На Одеській кіностудії завершилися зйомки наймасштабнішого за останні 25 років фільму під назвою «Двоє і війна», що присвячений подіям Другої світової.

Як повідомила «i» прес-аташе Одеської кіностудії Наталія Стрібук, фільм знімався на території Одеської області і Криму одеськими кінематографістами спільно з московськими колегами з компанії «Синебридж-кіно». Бюджет картини склав $2 млн. «В масовці були задіяні до півтисячі осіб, для імітації бомбардувань перших днів війни використані сотні тон вибухівки», – повідомила пані Стрібук. За її словами, в основу сюжету лягли не лише події перших років війни. «Цей фільм – про вічні людські відчуття, зрозумілі будь-якому глядачеві і у всі часи, – про хоробрість і боягузтво, мужність і відвагу, зраду і любов».

Режисером першої частини військової кінострічки виступив Віталій Воробйов, відомий глядачам по фільмах «Під зливою куль», «Вибух удосвіта», «Неслужбове завдання». Другу частину знімав Євгеній Звездаков (серіал «Кавалери ордена Морської зірки», фільм «Невірність»).

«Головні ролі у фільмі виконали Микита Зверев і Тетяна Арнгольц. Також в зйомках брали участь українські актори Георгій Делієв, Яків Кучеревській, Василь Яковец і Геннадій Ськарга», – повідомила пані Стрібук.

Прем’єра фільму відбудеться в Одесі в квітні поточного року і буде приурочена до дня звільнення міста від німецько-фашистських загарбників, після чого стрічка поступить в український і російський кінопрокат. Окрім цього, на її основі буде змонтований чотирьохсерійний фільм для телевізійної демонстрації під назвою «За крок до прірви».

У квітні поточного року Одеська кіностудія планує приступити до зйомок другої частини фільму під робочою назвою «Сапери», режисерами Віктором Кущовим і Борисом Щербаковим, який виконає одну з головних ролей.

Георгій Делієв, актор комік-труппи «Маски»:

— Мені важко сказати, про що цей фільм, оскільки я знімався в епізоді другої частини стрічки і читав тільки свій шматок сценарію. Але зйомки були дуже цікавими, всі працювали оперативно і злагоджено. Мені довелося грати німецького офіцера, який узяв в полон російську партизанку і катував її, а вона не зізнавалася. Її вирішили розстріляти, але не встигли — почався артобстріл, німці загинули, а героїня зуміла вижити.

Свою роль я грав на німецькому, що давалося важко, оскільки цієї мови я не знаю. Але начебто все вийшло.

А взагалі це були зйомки традиційної картини про війну, як в радянські часи. У хорошому сенсі цього слова. Картини якісною і масштабною, чого у нас давно вже не було.

Джерело: http:// www. eizvestia. com/ articles/ 10/ 0/ 10703