Португальське кіно в українському та англійському перекладі

З 1 по 3 червня Посольство Португалії в Україні проводитиме в Києві Фестиваль португальського кіна.

Покази відбудуться в Червоному і Синьому залах київського Будинку кіна безплатно. Стрічки, на відміну від попередніх років, перекладатимуться українською й англійською мовами.

Як повідомив на прес-конференції Надзвичайний і Повноважний посол Португалії в Україні Жозе Мануєль Вієгаш, він особисто відібрав на фестивальний показ 5 стрічок різних режисерів – як видатних художників, так і представників нового покоління, які в своїх роботах майстерно відобразили розвиток португальського кінематографа, починаючи з 70-років минулого сторіччя і до наших днів.

За словами Вієгаша, у програмі представлені різні жанри – і комедія, і драма, і фантастика, і релігійна тематика. На переконання посла, „ці стрічки є віддзеркаленням сучасного португальського суспільства, в якому тисячі українців знаходять свої будинки”.

Вієгаш зазначив, що проведення Фестивалю португальського кіна в Україні не було б можливим без допомоги Національного союзу кінематографістів України, оскільки через певну економічну кризу, яка сьогодні має місце в Португалії, фінансування іноземних представництв і їх діяльність є дуже обмеженим, передає „УНІАН”.

Як розповів Вієгаш, найдавнішою стрічкою програми є комедія „Минуле і сучасне” (1971) режисера Маноєла де Олівейра, який сьогодні, не дивлячись на свій сторічний вік, продовжує знімати. Найсвіжішою стрічкою програми є драма „Аліс” (2005), що отримала безліч міжнародних нагород, а також брала участь у конкурсі на Канському кінофестивалі.

Джерела: етер радіо ЕРА ФМ та http://ua.for-ua.com/fun/2007/05/29/195802.html